Logo

Hľadať...

Prihlásiť sa
Košík
0
sustainability intro image

Udržateľnosť, Etika a Kvalita

Niektorým regiónom sveta príroda nadelila dokonalé podmienky na pestovanie rôznych rastlín. Jednou takou rastlinou je i bambus. Nie je drevom, nie je stromom, je to tráva. Paleta jeho využitie je prakticky nekonečná. Jeho neodmysliteľnou vlastnosťou je rýchlosť rastu dosahujúce až 91 centimetrov za deň. Naším cieľom je využiť potenciál tejto rastliny udržateľným, etickým a kvalitným spôsobom. Prezrite si našu cestu.

1

Ekologická nádeje v poľnohospodárstve

Južné Argentína, bukové lesy v Čile, tropické dažďové pralesy v Andách, severnej Austrálie a neodmysliteľne Ázijsko-pacifický región. Poľnohospodári v týchto regiónoch v minulosti čelili mnohým problémom. Teraz sa však odhodlali zdvihnúť hlavy a obnoviť svoje plantáže. Nízka spotreba vody, žiadne pesticídy a umelé hnojivá. Je to dlhá a náročná cesta, ale v EcoBamboo robíme maximum, aby sa tento návrat k čisto organickému pestovaniu urýchlil.
Sme radi, že sa s vami môžeme podeliť o tento príbeh nádeje. Každá minúta, ktorú naša bielizeň nosíte, nám dáva energiu, aby sme sa posúvali vpred.

2

Spracovanie ako cyklus, nie ako závod

Príbeh ekológia však ani zďaleka nekončí. Po období dažďov je nutné bambus zožať. Vzhľadom k rýchlosti jeho rastu nemusí byť plantáž ani príliš veľká. Pre EcoBamboo využívame plantáže v juhovýchodnej Ázii, pretože cesta od poľnohospodárov na spracovanie je tu najkratšia.
Bambus sa namáča v netoxických rozpúšťadlách. Voda v tomto procese je uzavretá v kruhu. Máme teda istotu v tom, že je voda využívaná šetrne, pretože tú rovnakú môžeme použiť znovu a znovu. V EcoBamboo veríme, že je potrebné planéte vrátiť to, čo sme jej vzali, alebo aspoň najviac, ako je to možné. Preto je pre nás využitie netoxických rozpúšťadiel a recyklácie vody veľmi dôležitá.

3

Výroba s pýchou a bez zvyškov

Stále sa nachádzame v juhovýchodnej Ázii. V mieste, kde ľudia dlhé roky čelili mnohým problémom. Našou zodpovednosťou je podpora výroby, v ktorej sú obe strany spokojné. Nie iba jedna. Preto kladieme dôraz na to, aby ľudia, podieľajúce sa s nami na výrobe, boli na konci dňa pyšní na to, čo urobili a boli tiež za to správne odmenení.
Vo chvíli, kedy je vlákno pripravené a zafarbené k prírode šetrnými farbivami, je načase z klbka vytvoriť to, kvôli čomu to celé začalo. Pletenie riadené počítačom umožňuje spracovať každý strih čo najefektívnejšie. Nevznikajú tak zbytočné prebytky látky, ktorá sa nespracuje.

Výroba s pýchou a bez zvyškov

4

Balenie, čo neprinesie planéte trápenia

Príbeh je takmer na konci. Zostáva bielizeň zabaliť. Táto, často prehliadaná fáza, je našou ďalšou zodpovednosťou. Väčšinu našich produktov balíme do dvoch vrstiev. Vrchnú tvorí krabička z recyklovaného papiera s FSC certifikáciou. Druhú ochrannú vrstvu tvorí hodvábny papier, ktorý nám umožní tovar ochrániť pred nečistotami z kartónu.

5

Pocit nádeje

Celé je to dlhá cesta k stabilite a úspechu. S vašou podporou, odhodlaním poľnohospodárov, skvele odvedenú prác pracovníkov vo výrobe a našej vedomostí strihov, ktoré Vám už viac ako 25 rokov robia radosť, môžeme planéte uľaviť. Ale bez Vás to nezvládneme. EcoBamboo nie je len značka, je to životný štýl. Poďte do toho s nami!

Pocit nádeje