Logo

Hľadať...

Prihlásiť sa
Košík
0

Ako vybrať správnu veľkosť

Spodná bielizeň je jednou z najdôležitejších častí oblečenia, ktoré máme na sebe, hoci nie je viditeľná. Môže nám zvýšiť náladu aj sebavedomie, zabezpečiť pocit pohodlia a komfortu. Aby nám ale tento kus odevu lichotil a zároveň bol pohodlný, je dôležité nezanedbávať jeho výber. Kľúčom k úspechu je určenie vyhovujúceho strihu a materiálu, ale teraz sa pozrieme na to, ako sa správne zmerať, pretože pri výbere spodnej bielizne to je absolútny základ.
Ak hľadáte návod, ako vybrať správnu veľkosť podprsenky, kliknite tu.

Dámske bambusové prádlo EcoBamboo - legíny, podprsenky a nohavičky
Dámske bambusové prádlo EcoBamboo - legíny, podprsenky a nohavičky

Pre správne meranie budete potrebovať:

  • Krajčírsky meter
  • Zrkadlo
  • Priliehavý odev/spodnú bielizeň, ktorá nestiahne ani neformuje postavu

Obvod hrudníka

Táto miera sa meria v najširšej časti prs - u mužov väčšinou namerané v podpazuší a u žien cez bradavky. Pri odčítavaní miery stojte rovno, uvoľnene a meter vedte vodorovne. To si radšej skontrolujte v zrkadle alebo požiadajte o pomoc niekoho iného. Ženám táto miera, spolu s mierou obvodu pod prsiami pomôže pri výbere správnej podprsenky.

Obvod bokov

Tento obvod sa meria v najužšej časti postavy. Nachádza sa zvyčajne kúsok nad pupkom. Tu majú značnú výhodu ženy, ktoré majú väčšinou pas jasne definovaný než muži. Preto ďalším vodítkom je, že sa pas nachádza približne v polovici medzi hornou hranou panvovej kosti a spodným rebrom. Pas meriame v pokojnom výdychu bez zatiahnutého brucha.
Tip od nás: U žien sa môžu namerané miery v rôznych častiach cyklu líšiť, napríklad v dôsledku zadržiavania vody počas predmenštruačného syndrómu. Preto by sa mali merať ideálne v prvej polovici cyklu.

Obvod sedu / bokov

Krajčírsky meter vedte cez najširšie miesto zadku a bokov. Znova si dajte pozor, aby ste nemerali meter na šikmo. Pri meraní majte nohy pri sebe a stojte rovno s váhou rovnomerne rozloženou na obe nohy. Meter by mal pri každom meraní priliehať tesne k telu, ale rozhodne by nemal škrtiť. Pre kontrolu sa premerte dvakrát, aby ste mali istotu, že máte miery určené správne.

Výška postavy

Pri meraní výšky svojej postavy určite oceníte pomoc druhej osoby. Meria sa samozrejme bez topánok, keď sa postavíte rovno prirodzene ku stene, s chodidlami mierne od seba (10 až 15 cm) a hlavu držte vzpriamene. Urobíte si značku v mieste vrcholku hlavy a mieru potom získate zmeraním vzdialenosti od zeme k značke krajčírskym metrom alebo iným, ktorý máte k dispozícii.

Dĺžka chodidla

I teraz sa vám vyplatí mať pri meraní niekoho po ruke - vezmite si čistý papier, položte ho na podlahu kratšou stranou priamo k stene a postavte sa naň tak, aby sa päta tesne dotýkala steny. Následne urobte značku pred palcom. Je ale dôležité, aby noha bola rovnomerne zaťažená. Toho najlepšie docílime vo stoji a keď značenie vykoná druhá osoba.
Pánske bambusové prádlo EcoBamboo - tielka, tričká, boxerky
Pánske bambusové prádlo EcoBamboo - tielka, tričká, boxerky

Filtry

Nemůžete najít správnou tabulku pro výběr velikosti? Vyzkoušejte filtry níže, které Vám pomohou najít tu správnou velikostní tabulku.

Skupina

Typ